Sentiment od starý báby Béry

úterý, září 27, 2016 1 Komentáře A+ a-

Moje milá!
Tak a je po srandě, viď? Skončily prázdniny! (jo jako už dávno, ale prostě jsem v trochu pomalejšim módu, no! To bys zrovna TY mohla pochopit..) Ten konec prázdnin teda sice konkrétně pro nás dvě absolutně nic neznamená, ale stejně mám vždycky pocit, že se něco mění. No například bordel, kterej slyšim každý ráno z kuchyně a koupelny, když máme děti. A i ten vždycky nostalgicky ráda přivítám. Jak si ty dětičky musej vzít bundu i mikinu, protože už jsou mrazivý podzimní rána! A pak pochodujou ranní mlhou s těma barevnejma brašničkama.
 Musim říct, že kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že na to budu jednou se slzou v oku vzpomínat a dokonce Ti o tom psát, asi bych se mu vysmála, nebo na něj flusla, každopádně bych si šla dát třetí pivo do Hany místo hodiny teorie divadla!
A teď mě tak mrzí, že už to nikdy nezažiju! A i kdybych začala chodit do nějakýho pravidelnýho zaměstnání, kde bych tohle taky musela absolvovat, už by to nebylo takový, jaký bejvalo dětství. Protože když jdeš do školy, tak cestou posbíráš všechny kámoše.
A pak od nich v autobuse zjistíš, že první hodinu "píšeme"!
Takže se to všechno hrozně rychle nadrtíš a celkem to ve finále dáš (děják).
Nebo Tě to ani moc nerozhodí, protože to dáš i bez písemky (čeština).
Nebo si sedneš vedle Viktorky a ta Ti to celý napíše (matika).
Nebo to napíšeš uplně blbě jako všichni ostatní, ale je to uplně jedno (chemie).
Nebo se na celou první hodinu zavřeš na záchod a pak si napíšeš omluvenku, žes byla u doktora (zemák).
Nebo to namastíš i bez přípravy líp než úča a můžeš se jít po zbytek testu líbat na chodbu s klukem z tercie (anglina).

.....Čim jsem starší, Maru, tim se mi po tomhle víc a víc stejská! Ale musim říct, že je to ještě nějak zvláštně propojený s tim sychravym podzimem, protože v zimě už by mě to teda nenapadlo (když zrovna ležim celý dopoledne v horký vaně a pak napíšu na facebook "fuj, už zase sněží). No jen jsem na Tebe chtěla apelovat: Všechno prožívej. Intenzivně a furt. A všechno si vryj do paměti (nebo vyfoť do iphonu). Protože jsou věci, u kterejch by Tě ani nenapadlo, že by Ti někdy mohly chybět!

...Tak a teď jdu konečně spát, mam kocovinu.

P.S. Ale zrovna kocoviny...ty by mně teda nechyběly, i kdybych o ně přišla.
P.P.S. #OnlyPregnancyCanSaveYou

Tvá bába s teplejma ponožkama v peřinách, Berenika


1 komentářů:

Write komentářů
1. října 2016 19:53 delete

Nějak jsem na to taky poslední dobou myslela - jaké to bylo chodit každý den s železnou pravidelností do školy, tam si užívat ty dobrodružství, který vypadaj hrozně velký, být pořád obklopená lidmi, se kterými si je nějak záhadně pořád co povídat... a ta volná odpoledne po škole, ty mi asi budou chybět nejvíc, kdy jsme se jen tak vyvalili před vchod a jen tak nechaly uplouvat čas.
I kdybych to teď udělala, nějak by mi to postávání s hakisem před barákem nedávalo takovej smysl, jakej to mělo tehdy:)

Hezké dny přeju

Deník terapeutky.cz

Odpovědět
avatar