Jak TO dělá máma

úterý, září 15, 2015 4 Komentáře A+ a-

Tak Beru,
kdyby sis myslela, že sedím normálně, na židli u stolu a píšu příspěvek a možná u toho ještě popíjim v klidu ranní kafíčko, tak to ti posílám velký HAHA.Víš, jak píše máma??
Sedí na skákacím míči, houpe, vyklepává si mozek z hlavy. V klokaním vaku má narvaný
! díííkybohu ! spící dítě a leje si do chřtánu úpně studený, BEZKOFEJNOVÝ kafe.
Záda?? Úplně si už nevybavuju, co to přesně je. Naposledy jsem je cejtila, když jsem jela do porodnice. Tam mi pak při odchodu naložili za krk, kromě mimina, něco mezi nářadím na tělesnou výchovu ( medicimbály, žíněnky a myslím, že jsem tam zahlídla i švédskou kozu ) a takovým tím kanadským srubem... Od tý doby jsem svoje záda už nezaregistrovala. Tak snad tam pod tím harampádím někde jsou.Víš, jak se líčí máma?
V klokaním vaku má narvaný ! díííkybohu ! spící dítě, jednou rukou zvládne otevřít všechny přípravky, aplikovat je, nezranit se, a když je hodně hustá, zaplete si jedním prstem i copánek.

Víš, jak uklízí máma?
Nijak.

Víš, jak tráví večírek máma?
5 dnů plánuje každej krok: Kdo hlídá, od kolika, kolik odstříkat mlíka. Odchází BEZ výčitek,  kontroluje, jestli jí nevisí od někud použitá plína, z taxíku už píše, jestli doma všechno klape. Přijede na večírek, jako jediná potupně pije nealko a v euforii, že je někde, kde je přítmí, hraje tam hudba, voní cigarety, má tam svoje kámošky, se začne chovat jak malý dítě v dětským koutku u Mekáče... Ehm... Nepředstavitelně trapčí, až do chvíle, kdy jí probere esemeska, ve který stojí všeříkající, úderný: ŘVE.
Takže matka odchází v půl desátý, volá tágo a PLNÁ výčitek se vrací domů. Kde jí odličování zabere víc času, než celej ten večírek.

Víš, jak vaří máma?
Nevaří, nežere. Nemá kdy.

Víš, jak věší prádlo máma?
Tak na tohle jsem obzvlášť pyšná. Můj vynález! Položíš dítě pod sušák na prádlo a jemu se to děsně líbí. Speciálně tobě zdůrazňuju, že během toho, co dítě leží pod sušákem, na něj nepokládej třeba kovadlinu nebo podobný věci, ano??

Tenhle týden jsem se přesvědčila, že jde skloubit práce s dítětem... Jo, jde. Ale dostaneš během toho dvakrát zánět prsu, možná se rozvedeš, nestihneš ani jedno jídlo za den, budeš smrdět potem už v 8 ráno, ale hlavně se probereš až ve chvíli, kdy to malý voňavý miminečko, je patnáctiletej klacek, kterej za největší prudu bude považovat to, že se narodil zrovna tobě...Amen.
4 komentářů

Write komentářů
es
AUTOR
17. září 2015 10:08 delete

:D :D co mi to asi tak připomíná. Tyhle články o dítěti mě hodně baví. Inspirovalo mě to taky k psaní. Široko daleko nemám žádnou maminu, tak pořádně nevim, jak to chodí jinde a ono to bude asi všude stejné:D

Odpovědět
avatar
18. září 2015 19:26 delete

Jee,tak pokud tě to baví a ještě inspirovalo k psaní,tak to je pro nás dvojnásobná odměna:-)Já jsem jako těhotná neměla taky žádnou parťačku,ale pár kamarádek je teď taky v očekávání,tak mám radost,že svoje mateřské zážitky nebudu sdílet jenom s blogem:-)Díky a piš dál!

Odpovědět
avatar
6. července 2016 13:11 delete

Tak přesně takhle vypadaly moje večírky... Teď už Dítě neřve, za to ovšem nespí....

Odpovědět
avatar