Už jsi narvala plavky na dno skříně??

středa, srpna 31, 2016 0 Komentáře A+ a-

Čágo Mari.
Hele, jsme asi mistryně v přirovnávání lásky k věcem, pamatuješ si na ten můj dáááávnej příspěvek o koblihách? Tak to je přesně to samý jako s těma vodovodníma kohoutkama. Asi bysme si měly otevřít ňákou poradnu! A tam lidem cpát naše strašně sofistikovaný metafory. To by totiž všechny děsně zajímalo podle mě!!!
Jinak jsem zase měla včera inspirační krizi a psala naší Týně zoufalý zprávy, že prostě nevim, co má kreslit, protože nevim, o čem mam psát!! Dojíždim si na prázdninový vlně - prázdinová vlna znamená, že jsem skoro každej den hrála na Vyšehradě a pak párkrát jela hned po představení na chalupu a druhej den zas na představení a pak zas na chalupu (bezva nápad a zaručenej recept na to, jak bejt i na chalupě uplně nejvíc vyřízená!!!). A samozřejmě jsem byla i na dovolený u moře, to né že né. No ale v zásadě prázdniny VNÍMÁM a CEJTIM, takže prostě jsou, i když makám. Jakoby ne že bych během roku vnímala nějaký výrazný omezení, jo. Pracovní dobu nemam, do školy nechodim. Mohla bych to ještě rozlišovat podle dětí, ale vzhledem k tomu, že podle toho, jak se nám to s nima střídá, tak mam stejně tejden prázdiny a tejden galeje (a teď doufám, že jedna konkrétní paní čte tenhle příspěvek, protože ty "galeje" jsou tam speciálně pro ni!! A neni to matka skoromých dvou dětí, protože ta má narozdíl od tý pani smysl pro humor..). Takže zkrátka prázdniny jdou trochu mimo mě.
Ale když jsem napsala tu zprávu Týně, že jsem bez inspirace a nevim, jaký téma otevřít, odepsala: Svetr a čaj. A i díky tomu já si uvědomila, že LÉTO KONČÍ, PODZIM ZAČÍNÁ! Já se tak těšim vlastně! Protože:
Miluju potemnělý dny s knížkou a čajem v posteli (ale snesu tak maximálně dva za sebou).
Miluju zvuk deště na našem střešním okně (jo, opakuju se už asi po dvacátý a vim o tom).
Mam krásný holiny, takže můžu brouzdat všema loužema.
Nemůžeš vylízt z hospody, když se tak strašně rozpršelo!
A musíš si dát čaj s rumem na zahřátí!
Nebudu se potit v tramvajích.
Můžeme jít s Térou běhat a nechcípnem při tom vedrem.
Konečně můžu vytáhnout všechny dlouhý plandavý svetry a vytuněný bundičky a kabáty a dělat v nich parádu!
Začnou se jíst omáčky, kachny a knedlíky..... lehký letní salátky díky čau a můžete zas zalízt pod zem!!!!
Budeme hodně chodit do kina. Protože co taky jinýho, když prší.
Budeme hodně chodit na výstavy. Protože co taky jinýho, když prší.
Budeme hodně chodit na kamerovky. Protože se všichni vzpamatujou a uvědoměj si, že potřebujou po těch drahejch dovolenejch prachy, takže musej točit!!
A když mě náhodou nikdo na kamerovky zvát nebude, obarvim si vlasy namodro.
Začnu zkoušet Šíleně smutnou princeznu.


Mari, tak jsem Tě naladila? Taky už se tešíš???? Týno jo, hele!Tvá Berůša, co se z rozněžnělý podzimní melancholie musí vrátit zpátky do vedra