Sedmilhářka školí instalatéry

pondělí, srpna 22, 2016 2 Komentáře A+ a-


Moje vdaná Beruško,
musím říct, že mě to až dojalo, ten tvůj minulej příspěvek. Jak ty, která většinou píšeš o bytech, do kterých se stěhuješ a za měsíc je zase opouštíš, o psech který si kupuješ a pak je cpeš svejm bejvalejm, o klucích který se mění rychleji, než boty v našich botnících, najednou píšeš o manželství. Ale ne jako ,,ježištobudetakkrásnýažsikleknedámiprstenajářeknu:Jasněžějooooo!!!Paksevezmembudemmítmiliardudětíanikdyalefaktnikdysenepohádáme."
Takhle rychle si to totiž furt mlela dokola, když ses chtěla vdávat.
No a teď tady čtu, o vaší první regulérní manželský hádce... A říkala jsem si: Berenika je velká! Je manželka!
Ale počkej, to mě nedojalo nejvíc. Nejvíc mě dojalo, že jsi poprvé v životě, aspoň na půl vteřin připustila, že máš nějakou špatnou vlastnost!! A že možná není jen jedna... ale dokonce opravdu dvě i tři!! Taky už to mám za sebou a gratuluju, tohle je totiž fakt jedna z nejtěžších věcí na světě ( samozřejmě až po absolvování nákupu s ročním děckem kdekoliv a neudusit ho rohlíkama popřípadě plínou - to tě jěště čeká ).
Ale jednu věc ti můžu říct.
Byla jsem nakupovat vodovodní baterie do koupelny a napadlo mě, že manželství je takovej kohoutek. Je to skvělá věc, jen se musí správně utáhnout, ale občas lehce povolit. Když ho budeš někam moc rvát, tak se ti zasekne, urve a je to v prdeli. Musíš být jemná, něžně s ním otáčet ze strany na stranu a on tě pak odmění. Dej si pozor, abys pečlivě vybrala ten, kterej ti bude vyhovovat napořád. I když kolem bude spoustu jinejch, krásně naleštěnejch kohoutků, ten tvůj je jen jeden a musíš o něj pečovat. Jinak se zanese, bude nevzhlednej a možná i zplesnivý. A počítej s tím, že časem se třeba objeví nový kolekce výstavních, nerezovejch frajerů. Stačí jeden zásadní pohled, okouzlí tě a ty začneš pochybovat, jestli by se na to umyvadlo přeci jen nehodil víc tenhle novej.
Ale víš co?? Dobře si to rozmysli. Kvůli každýmu novýmu kohoutku by si musela rozkopat celou koupelnu. Dům se otřese v základech a ne vždy to stojí za to.
To jen, kdyby si šla někdy nakupovat vodovodní kohoutky, tak ať víš, jak na to.
No co, jsem stařší, musím tě poučit.

Tvoje M. momentálně zaneprázdněná kohoutkama2 komentářů

Write komentářů
28. srpna 2016 10:09 delete

Nádherně a pravdivě napsáno!!

Odpovědět
avatar
partiovka
AUTOR
29. srpna 2016 22:01 delete

Zplesniví, Mariko. Kdybys chtěla nějakýho kohoutka, co ovládá gramatiku, tak se ozvi;)

Odpovědět
avatar