Berůša, kuchařka světa

úterý, října 06, 2015 0 Komentáře A+ a-

...A slyšelas takovej ten, jak P. hodinu nakupoval na domácí hovězí vývar, kterej pak 4 hodiny vařil a Berůša ho pak měla ve dřezu zcedit do hrnce, jenže ho omylem zcedila rovnou do výlevky....?

Čau, Maru!
Hele slyšela jsem, že na tom dalšim natáčecim dni pro Tebe zamluvili zámek i se služebnictvem, je to pravda?? Kuchař se strašně omlouvá, ale nebude přítomen - přeplatila ho produkce, co točí s Vicou Kerekes. Hahahahahaaaaa!
A teď poslouchej. MOJE NEJLEPŠÍ KÁMOŠKA Z GYMPLU TÉRA UMÍ UVAŘIT DOMÁCÍ JÁTROVÝ KNEDLÍČKY. 
Jako já už jsem si zvykla, že mý nejbližší kámošky roděj, vdávaj se, vydělávaj.... Ňák mi ale furt přijde snažší odnosit dítě, než uválet knedlík! (A nepoučuj mě, že jsem zatim nerodila, jo?!?) No prostě. Musim Ti říct, že né když chovám Tvý dítě, ale když jim Téry domácí vývar, tak si teprve připadám dospělá. Nebo možná stará?! Pochop, že je to posun od tý doby, co jsme přišly ze školy, uvařily si těstoviny se sýrovou omáčkou a pak snědly půlku nutelly... To tak prostě máš kámošky, se kterýma chodíš na kafe, probíráš chlapy a různý věci a najednou ti tak mezi řečí řeknou, že včera uvařily svíčkovou. A já to já se vždycky zastavim s naprosto šokovanym výrazem se zeptám: POČKEJ, řekla jsi právě, zě jsi FAKT UVAŘILA SVÍČKOVOU?? (Nebudu rozvádět, co jsem udělala s domácíma játrovejma knedlíčkama od bejvalky mýho kluka, když jsem je našla u něj v mrazáku. ....Letěly rovnou do koše, no!!!)
Stárnem! Dospíváme! Pečeme pro svý manžely štrůdly! A navíc nám to připadá uplně normální. Chci říct...nikdo se nad tim nepozastavuje kromě mě!! Asi proto, že jako jediná neumim svíčkovou! 
A mě zajímá: Kde to vznikne? Jakej je ten impuls, že z tebe začne bejt hospodyňka? Začne tě to bavit? Nebo ti to začne připadat správný? Nebo to vyžaduje tvůj partner? Můj teda ne. Ale možná dělá chybu! Vlastně bych se toho spoustu naučila, kdyby mě nutil vařit mu každej večer domácí jídlo. A ne černou čočku s tofu (což je moje specialita, mimochodem) ...Možná budu teď sentimentální, ale já žasnu nad tim, kde jsem se to ocitla. Mezi dospělejma holkama, co se vdávaj, už si dovedou představit, že vychovaj dítě (nebo už ho vychovávaj!), uměj vařit a péct a vůbec. 
I když, jsou mezi náma ještě takový, co ňáký vomáčky vůbec neřešej! Jsem to já, seš to Ty a je to naše Týna, která mi na prosbu, aby nakreslila něco k tématu, o kterym píšu poslala tohle:
( asi jeste nejsem stara, protoze uz tyden jim kazdej den cinsky nudle a povazuju to za nej jidlo). A tady máš názornej příklad!