DEN DVA

středa, září 23, 2015 0 Komentáře A+ a-

ČAAAAAU, Mari!
Tak konečně mam trochu klidu Ti nějak normálně napsat a hlavně Ti to SAMA poslat rovnou do éteru!
Hele, tak já jsem teda fakt v Číně. A málem jsem nebyla!! Samozřejmě mi ulítlo letadlo. A ne, neudělala jsem to schválně, abych měla zajímavější příspěvek. Prostě nám náš producent Mikuláš poslal přebookovanou letenku, ale toho já si nějak nevšimla a počítala jsem s tou starou, na který byl odlet o dvě hodiny pozdějc! Ale rozumíš, ne. Prostě mně musíš napsat do předmětu velkýma písmenama: ZMĚNA LETU! Nebo: AKTUALIZOVANEJ LET!!! Jinak já to prostě nepochopim. Mikuláše jsem vzbudila v 7 ráno s tim, že potřebujunějakvyřešitnovouletenkustojimnaletištianevimcomamdělat. Myslim, že byl nejdřív trochu naštvanej. Ale já mu řekla, že fakt vim, že jsem kráva. A že ale do tý Číny chci. A čínani mi během tří hodiny koupili novou letenku do business class!!! To je úlet všech úletů. Kdo jako lítá businessem?! Leoš Mareš podle mě jenom. Jinak nikoho neznám, aspoň ne osobně.Vypadá to tam asi takhle:


A to sedadlo se dá UPLNĚ sklopit. Takže prostě můžeš spát!!!!

Jaký to tady na tom festivalu teda je:
Nestihla jsem zahájení. Ale prej na něm lítali draci a byly ohňostroje, ňákej strašně populární čínskej zpěvák zpíval na playback a pak to omylem pustili znovu, když tam nebyl.
Krásně se o nás staraj, možná až moc. Jsme tady tři, co reprezentujeme Cestu do Říma, ale všude jezdíme dvěma autama! Jakože pan režisér má svýho Mercedesa! Řikaj nám "Stars". Myslim, že jsou fakt naprosto přesvědčený o tom, že jsme největší celebrity v Evropě! "Moje číňanka" (tak říkám tý roztomilý holčičce, co se o mě stará) se mě třeba zeptala: And how long have you been star?? ...Málem jsem se udusila smíchy a posléze studem, ale pak jsem s naprostou hvězdnou suverenitou odpověděla: Ach, už si ani nepamatuju..!
NEUSTÁLE mi někdo řiká, že jsem krásná. No myslim, že tady prostě naživo nikdy neviděli bílou holku se zrzavejma vlasama. Nabarvenejma. Hahahahahaaaaaa!
NEUSTÁLE se s náma někdo fotí. Pořád. Fakt.
K obědu jsem dostala mimo asi tak stopadesátiosmi věcí ještě mušli. Jako takovou dost velkou, ale jinak uplně normální zatočenou mušli, co najdeš u moře. Byl v ní ňákej živočich. A ten se měl sníst. Já jsem ochotná zkoušet hodně věcí, ale tohle jsem radši odsunula na kraj stolu, protože nejenže jsem to nemohla pozřít, ale i se mi u toho trochu zvedal žaludek, mezitim co jsem jedla svoje rybí knedlíčky! A podávali k tomu ňákej hnědej rosol.
Za chvíli jdu na red carpet, protože se bude promítat Cesta do Říma.
Po dlouhý době mam pocit, že jsem opravdu v exotický zemi. Tim myslim, jak se tady lidi chovaj, co tady prodávaj v obchodech, co jedí. A nemluvěj anglicky! Je to tady pro mě zatim větší exotika než na Srí Lance například. Navíc kvůli tomu komunismu - zdroje informací jsou fakt hrozně omezený!

Víš, jak to probíhá, když chceš v Číně natočit film??
Všechno se kontroluje. Nějaká svoboda projevu neexistuje. Pokud to neni politicky korektní, prostě ti to zatípnou.
Nejdřív musí projít kontrolou scénář.
Potom je přísná kontrola v průběhu natáčení.
Pak samozřejmě kontrolujou, jak film vypadá, když ho sestříhaj.
A když je všechno, uplně všechno hotový, musí se to zkontrolovat ještě jednou!

DÍKY BOHU, ŽE UŽ NEŽIJEME V KOMUNISMU!!

P.S. Je to pravda, že Číňani srkaj a smrkaj a tak, fakt.

P.P.S. Joo a je tady časovej posun +6, až se budeš o půlnoci divit, že neodepisuju