O tom, jak jsem blbá debilní kráva

čtvrtek, dubna 30, 2015 2 Komentáře A+ a-


Čus Maru!
Už máš mlíko na mozku, nebo mě ještě vnímáš? Všimla sis, co se strhlo na mým oficiálním fejsbůku? Joo, na tom, jak tam jednou za rok napíšu, že mam koncert a jinak s nim moc nedokážu zacházet, protože nejsem důsledná a sebeprosazování mi zas tak moc nejde (to budou reakce!)...No ale teď je to tam dost vzrůšo hele! Měla by sis to přečíst. Doplníš si vzdělání a ještě navíc se o mně dozvíš věci, o kterejch jsi neměla ani tušení! Třeba že jsem kunda a píča anebo že nejsem vůbec známá! (Což mi teda utrhlo srdce ze všeho nejvíc, protože se prej teď šušká, že mě chce obsadit do svýho nejnovějšího filmu David Fincher a jsem teda zmatená...takže nechce??) Joo a taky mi tam spoustu lidí doporučuje, že mam mít dítě. Tak jo hele, na tenhle impuls jsem čekala! Stačí říct, znáš to.
No prostě.
Já nevim, jestli Ti to tady teď mám obšírně vysvětlovat, jo. Hlavně Tě to teď moc nezajímá asi, ale to je mi jedno, protože já si Tě prostě uzurpuju i těsně před porodem.
Ale schválně se na tu moji stránku koukni. Někdo mi tam - mimochodem pod status o Sedmilhářkách, takže úúúúplně mimo vobraz neboli M.O., jak řikáme my z branže, chacha - postnul fotky z Ulice, na kterejch jsou komentáře, který jsem teda zezačátku vůbec nechápala a přišly mi dost zmatený. Na těch fotkách každopádně mám na sobě placku Hate Free, což je projekt, kterej jsem podpořila. A v tomhle případě ho ale podpořila televize Nova, takže moje osobní spolupráce nehrála roli. Hlavně se toho zúčastnili i lidi, který jsou asi tak tisíckrát známější než já. Prostě se nafotili fotky se sloganem ,,Nenávist Ti nesluší", na kterých vyjadřuješ svůj postoj k lidský odlišnosti ve všech směrech. Hele nebudu to tady rozvádět, prostě se na to podívej. Navíc jsem jim už reklamy udělala až až za poslední tři dny, že.
No prosimtě a to bys nevěřila, co se strhlo. Nejdřív antiislamistický komenty. Tak jsem se jako fakt vytočila a napsala si - podle některých, včetně některých mých blízkých, konkrétně jednoho - arogantní status o tom, že si budu podporovat, co chci a odmítám na svý stránce rasistický kecy a jděte všichni někam. No tak jsem prostě trochu prudší. Pak jsem vychladla a napsala jsem už trochu krotší status. No hele je to vlastně úžasný. Lidi tam debatujou, hádaj se - nejvíc samozřejmě se mnou a píšou takový třeba: ,,Kdo to vůbec je, ta Kohoutová" a ,,hraje v třetiřadym seriálu, tak co kecá" nebo tak něco. A já pociťuju prudkou lásku k lidem, co se mě tam zastávaj (Romana Švarce nepočítám, i když teda bonmoty má suprový). Normálně bych je objala a děkovala jim, mám pocit, že to jsou takoví moji tatínci a maminky.
Dost z těch lidí má pravdu a dost ne. Každopádně jakákoliv má reakce může být (a je!) použita proti mně! Takže si to představ. Ty vlastně ať napíšeš COKOLIV, tak pak jenom zoufale sleduješ, jak se to vyvíjí, kroutíš hlavou a řikáš si: Ale takhle jsem to nemyslela! Nebo: Já to ale myslela jinak!!
Takže já jsem se rozhodla, že už se prostě vyjadřovat nebudu a napíšu Sedmilhajdy. Je to lék na rozhořčení, nikdo mi do toho nemele a nemá tisíce argumentů a můžu si utřídit v klidu myšlenky.
Abys věděla, nejsem tak blbá, jak se na mý stránce spoustu lidí domnívá a poctivě si už od rána vyhledávám články o Hate Free a hlavně o islámu, protože ten teda evidentně zvedá mandle dost lidem. Tak především jsem se zatim dozvěděla, že jde z veliký části o medializaci problému a že všichni trochu moc věříme tomu, co vidíme v televizi , nebo čteme v novinách. Žijeme ve světě, kterej prostě informace zprostředkovává a zorientovat se v něm neni uplně easy. Já fakt nejsem odborník. No a to teda už vůbec nemůžu říct! Protože jsem se dozvěděla, že když nejseš odbornice na VŠECHNO, tak se nemůžeš k ničemu vyjadřovat a nic podporovat. A když jsi ,,sluníčkovej lidumil" - ty vole, JÁ??? Já měla dredy naposledy v prváku  na gymlu (noo, jsem chodila! Na gymnázium!) -  tak bys vlastně měla bejt vegtarián a vegan a nešlapat po trávě, abys neublížila ani zvířatům a kytkám, když ti tak záleží na lidech.
No když to mám shrnout, tak účel to splnilo a mně je vlastně ctí, že jsem u toho takhle blízko. No možná bych mohla bejt trochu dál. Třeba nemít aplikaci svejch stránek na mobilu anebo počkej....že by to byly stránky někoho úplně jinýho! Ale hele. Já si to třeba načtu všechno a pak se přihlásim na arabistiku, ne? Oni ty lidi maj z titulů respekt, tak už mi třeba nebudou nadávat. Kdyby třeba cítili potřebu takhle oponovat každýmu, kdo podpořil tu kampaň, tak by jim to zabralo podle mě tak minimálně měsíc a já bych si odpočinula..

P.S.: Původně jsem samozřejmě chtěla psát o našem nádhernym novym bytě, ale otázky filosofie a politickýho dění ve světě jsou důležitější, to jistě chápeš.

P.P.S.: Máme ho!!! Ten konferenční stoleček z palet, co je na něm sklo a ještě bude na kolečkách!!


2 komentářů

Write komentářů
Baru
AUTOR
5. května 2015 23:33 delete

Teda ženský,..vy jste mi daly. Objevila jsem váš blog a už jsem kvůli němu přišla pozdě do práce s neumytejma vlasama, který jsem teda předtim měla v planu umejt..přejela jeste několik stanic v metru kvůlivá začtení se a tak dál...no..Ale jsem strasně ráda a velký DÍK!! řešíte a nebo debatujete tu o věcech, který dost často právě řešim i já a docela mi to pomáhá, že mám pocit, že v tom jak se řiká nejsem sama,že. a kolikrát jsem se i docela pěkne zasmála.. no, už mám ale přečteno vše a už se těším na novej příspěvek, tak snad bude co nevidět :)
mějte se krásně sedmilhajdy.
B.

Odpovědět
avatar
7. května 2015 11:02 delete

Óóó, my moc děkujeme! No ta druhá z nás bude za 14 dní rodit, takže teď to bude spíš na mně. Ale pokusím se to všechno nějak vystihnout za nás obě:)

Odpovědět
avatar